- Úvod
- MUŠKY S NÁVODEM
- Camouflage Iron Blue Dun
Camouflage Iron Blue Dun
Když se řekne nejkrásnější muškařská technika, tak je to beze sporu lov na suchou mušku, kdy zřetelně vidíme útok ryby na umělou mušku. Pro dnešní den jsem zvolil Iron Blue Dun neboli ocelovou jepici, v tomto případě rozence. Camouflage pro to, že pro její výrobu jsem použil speciální dvoubarevnou nit Camouflage thread. Obrovskou výhodou této nitě je, že při vázání se mi tvoří mozaiku podobnou quillovému tělíčku, které se originálně váže z peří páva a různých náhražek ve formě pásků.
Tuto mušku používám celoročně s tím, že jarní mušky jsou větší od velikosti háčku 12 a postupem času háček zmenšuji až na podzimní velikost 20. Rozenec jepic vždy váži na zahnuté háčky BLG bronz. Tento háček se vyznačuje jemnějším drátem oproti háčku BLG black, proto je vhodný na vázání suchých mušek a také z toho důvodu, že je lehčí. Velkou zvláštností, které si lze u tohoto rozence jepice všimnout je to, že je vázán bez štětů, není to chyba, ale záměr.
Rozence bez štětů váži především proto, aby při menších velikostech mušky nebránilo nic tomu, aby se zadeček mušky dobře vnořil do vodní blanky a muška tak přirozeně driftovala vodou.
Mušku mám otestovanou na většině toků v tuzemsku, tak i v zahraničí. Iron blue Dun je opravdu muška, která by neměla chybět v žádné krabičce.
Vázací pomůcky
- Muškařský svěrák Stonfo Kaiman
- Vázací bobina Stonfo
- Nůžky s rovnou špičkou
- Kónický uzlovač Stonfo nebo Finisher Stonfo
- Pult na odkládání věcí – Tool bar Stonfo
- Kartáček na vyčesávání Stonfo
Materiál
- Nit MBT09, barva hnědá (Micro buko thread)
- Nit CT04, barva šedá ( Camouflage thread
- LAM53, barva červená (Holografická lameta)
- Natural dubbing mix US Squirell 03, barva Magic Red (Americká veverka)
- CDC01 , barva Natural
- Muškařský háček BLG bronze, vel. 12
Vázací postup:
Do svěráčku upneme muškařský háček BLG bronze ve velikosti 12. Přivážeme vázací nit MBT09 společně s holografickou lametou LAM53. Lametu přivážeme až po oblouček háčku, kde s ní vytvoříme tip dlouhý cca 2 mm, musíme mít na paměti, že se jedná o nejtenčí část mušky, proto tedy uděláme max 2 oviny lamety přes sebe. Po vytvoření tipu zafixujeme vázací nití a odstřihneme lametu. Vázací nití pokračujeme směrem k očku háčku, kde ve vzdálenosti cca 2mm – 3mm od očka přivážeme CT04. Nit CT fixujeme vázací nití MBT až po červený tip. Poté se nití MBT vrátíme 3 mm za očko háčku, uchopíme do prstů nit CT a po směru hodinových ručiček v jedné vrstvě navíjíme na háček směrem k očku. Jakmile se s nití CT dostaneme 3 mm od očka háčku, tak ji zafixujeme nití MBT a přivážeme 2 CDC peří. CDC peří by mělo mít délku cca o 2mm delší než raménko háčku. Nyní na vázací nit MBT nadabujeme ND mix a navíjíme jej směrem k očku háčku s tím, že dabujeme kónusovitý tvar zezadu dopředu. Jamile máme hotovo překlopíme CDC peří shora přes dubbing směrem dopředu. Nití MBT zafixujeme za očkem muškařského háčku, uděláme 2 ztracené uzly a máme mušku hotovou.
- Novinka
- TOP produkt