| |
    instagram tommifly    youtube tommifly   Pinterest tommifly
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
denně 9:00 - 19:00
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Štítky blogu
BUĎTE S NÁMI V KONTAKTU NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH

   instagram tommifly   youtube tommifly  Pinterest tommifly

 

NAVŠTIVTE NÁS

Showroom

Veškerý sortiment si u nás můžete prohlédnout. Rádi Vám poradíme s výběrem.

SHOWROOM IVANČICE

Tovární 1
Alexovice
664 91 Ivančice

Po telefonické domluvě kdykoliv.

 

U NÁS MŮŽETE NAKUPOVAT NA SPLÁTKY

Nitě TOMMI-FLY

Pokusím se Vám popsat a vysvětlit, jak a na co lze použít nitě značky Tommi-fly. Vázacích materiálů je celá řada a začátečník se v nich velmi snadno ztratí. Důležité je, že se materiály stále vyvíjejí. Vývoj je velmi důležitý, jelikož tlak na naše vody je čím dál větší a ryba má nástrahy velmi dobře prostudované zkrátka vše viděla minimálně 10x a proto je dobré mušky obměnit, nebo při vázání mušek použít nové vázací materiály. Co víte třeba zrovna vaše muška bude odlišná a pro rybu něčím atraktivní oproti základním vzorům, ze kterých velmi často vychází.


NITĚ VÁZACÍ (přivazovací)

Schappe line – jedná se o základní vázací nit, která má plochou strukturu a používá se převážně na uchycování materiálů k háčku, nebo jako nosná nit pro dubbing. Nit se skládá z více kapilár, tedy vláken, které nejsou spojeny zákrutem, tudíž zde není problém dubbovat mezi vlákna.  V případě malých mušek č. 16 a více lze vytvořit hladké tílko.  Návin na cívce 100m, 30 barev.

Buko thread  je kvalitní strečová vázací nit. Výbornou vlastností této nitě je její pružnost, kterou vazač ocení při dubbování srstí, kdy se vlákna roztáhnou a při ovinu na háček stáhnou dohromady a upevní dubbovací materiál. Elasticita nitě je také velmi výhodná při vyvazování tělíček, kdy dochází k postupnému zatahování ovinů a tím dochází k vytvoření ladného kónusového tílka. Nit je vhodná také, jako jemný kroužkovací materiál. Návin na cívce 150m, 29 barev.

Micro buko thread  - nit je velmi jemná 50 den, výborná na velmi jemné vázání micro mušek a velmi jemné kroužkování. Nit vznikla na základě poptávky muškařů po co možná nejjemnějším vlákně. Ovšem je velmi důležité si uvědomit, že na základě snížení jemnosti nitě dojde také ke snížení její pevnosti. Při použití nitě je vhodné použít bobinu s keramickou vložkou či bobinu s brzdou. Návin na cívce 250m, 32 barev.

Tommi thread double je dvouvláknová vázací nit, se kterou můžete vyvázat celou mušku. Vhodná jak pro základní vázaní tak i pro kroužkování, stačí bobinu zatočit a vytvořit na niti zákrut a můžete kroužkovat. S nití je tak velmi jednoduché dubbování, není totiž nutné dubbovat do smyčky, stačí pouze při vázání rozdělat nit a vložit dubbing mezi dvě vlákna a zatočit bobinou.  Návin na cívce 100m, 32 barev.

Twisted bright yarn je zakroucená nit, která se vyznačuje velmi dobrou pevností. Díky zakroucení má nit vyšší elasticitu a jeví se jemnější. Lze ji využít i na vázání malých mušek. Přitom si zachovává vlastnosti, jako je přirozený lesk a mírná průsvitnost. Příze je velice odolná  a minimalizuje se tak poškození mušek. Návin na cívce 60 m, 16 barev.

Solidity Yarn je základní silná vázací nit určená pro vázání streamerů.

Nano strong thread - nit je složena z více vláken a hezky se skládá, má plochou strukturu, neklouže po sobě. Ač je velmi pevná, přivazované materiály Vám nepřeřízne. Velmi dobře udrží dubbing a dubbing lze vkládat i mezi vlákna nitě. Tuto nit prostě musíte mít!

 

NITĚ UNIVERZÁLNÍ

Bright yarn je nit s vynikajícími vlastnostmi – lesk, poloprůsvitnost, dobrá tvarovatelnost a neobyčejně vysoká pevnost. Tyto vlastnosti umožnují její využití pro vázání celé řady mušek – suché muchy, pakomáry, nymfy a mnoho dalších. Nit lze využít pro vázání, kroužkování i tvorbu a tvarování tělíček. Navázané mušky nití Bright yarn se vyznačují přirozeným vzhledem, jsou pro ryby neodolatelné a díky vysoké pevnosti je muška i po ulovení několika ryb bez poškození. Široká barevnost je laděna do přírodních i dráždivých barev. Návin na cívce 40 m, 28 barev. Použití niti je díky její pevnosti univerzální. Nit lze použít, jako přiřazovací na tvorbu streamerů, konkrétně pro přivázání vlasů nebo srstí, nebo lze nit díky polo průsvitnosti použít na hladká tělíčka umělých mušek.

 

Tying thread UV reflective je vázací, kroužkovací a zvýrazňující nit, specifických vlastností. Vývoj nití byl zaměřen na vnímání barvy pod UV zářením. Vnímání neviditelného světla . Barva je vnímána okem jako odraz světla určité vlnové délky. Lidské oko vnímá barvu o vlnové délce 400-750 nm. Oko celé řady živočichů, mezi ně patří i ryby, vnímá odraz světla pod 400 nm, tzv. ultraviolet záření (UV). Přirozeným zdrojem UV záření je slunce. UV světlo má kratší vlnovou délku a tím i vyšší energii než pro nás viditelné světlo. Pro vjem barvy pod UV zářením si můžeme pomoci vhodným UV osvětlením. Zjistíme, že vjem barvy je naprosto jiný, mění se odstín, barva je mnohem zářivější a dráždivější, některé barvy přímo svítí. Návin na cívce 100 m, 32 barev.

Posvítíme - li UV osvětlením na celou řadu vázacích materiálů , zjistíme, že ve vlnové délce pod 400 nm neodráží, nebo jen minimálně odráží světlo. Barvu vnímáme kalně, neurčitě a nevýrazně. Naproti tomu posvítíme-li na nový druh nití přiblížíme se vjemu barvy ryb a budeme překvapeni, jak najednou barva vypadá a kolik světla odráží.

Tommi thread super elastic - nit je univerzální muškařská vázací nit. Je vyrobena ze syntetických polymerů, vhodná pro vázání umělých mušek a také pro  tvorbu tělíček umělých mušek. Její typickou vlastností je plochá struktura a elasticita. Vlákna nitě jsou rovnoměrně uložena vedle sebe, toto nám zaručuje vytvoření nádherně hladkých a kónusových tělíček umělých mušek. 

Při povolení tahu při vázání se vlákna rozestoupí a lze do nich velmi pohodlně a jednoduše  aplikovat muškařský dubbing. Tímto se značně urychlí a zjednoduší práce s dubbingem a nahradíme, tak krok dubbování do smyčky, jelikož stačí pouze roztočit bobinu a získáme stejný efekt jako při dubbování do smyčky a eliminujeme tím nechtěný efekt zesilování tělíčka umělé mušky. 

Tommi thread super elastic vyrábíme ve škále 32 barev, které jsou na vlákno nanášeny tlakovým barvením. Barva a kvalita samotného barvení je měřena fotospektrometrem.

 

 

 

NITĚ TĚLÍČKOVÉ

UV Camouflage thread  je  speciálně vyvinutá tělíčková nit, která slouží k napodobení realných mušek. Nit má plochou strukturu s jemným provířením vláken. Hlavním znakem této špičkové nitě je její dvoubarevnost, při navíjení na háček tvoří jedinečně strukturované dvoubarevné tělíčko. Nit je speciálně upravena, tak aby odrážela UV záření. Návin na cívce 40 m, 13 barev.

Micro bright yarn je speciální tělíčková, atraktivní vlastností této nitě je její přirozený lesk, který není nahrazován kovovým vláknem, tudíž se neláme a lze pohodlně vytvarovat tělíčko. Vzhledem k uspořádání vláken v průřezu nitě, se na mušce jeví jako poloprůsvitný materiál. Pevnost nitě zaručuje, že po pár chycených rybách nebudou mušky roztrhané. S touto nití nebude problém vytvořit hladká tělíčka umělých mušek. Návin na cívce 80 m, 28 barev.

Floating thread - za použití speciálních vláken jsme vyvinuli nit, která je sama o sobě nepotopitelná a plave neomezeně na hladině. Suché mušky navázané s touto nití mají ideální předpoklad, aby déle plavaly na hladině a nepotápěly se. Jsou tak zárukou Vašich rybářských úspěchů. Jemnost niti 75 den s nabízenou barevností jsou ideální pro vázání všech suchých mušek. Návin na cívce 100 m, 25 barev.

Camouflage thread je speciálně vyvinutá tělíčková nit, která slouží k napodobení realných mušek. Nit má plochou strukturu s jemným provířením vláken. Hlavním znakem této špičkové nitě je její dvoubarevnost, při navíjení na háček tvoří jedinečně strukturované dvoubarevné tělíčko. Návin na cívce 40 m, 32 barev.

Floss line je základní tělíčková nit. Nit má plochou strukturu, tz. kapiláry nejsou provířenéa jsou uloženy vedle sebe, to nám umožnuje vytvářet hladká tělíčka.

 

TIPOVÉ A EFEKTNÍ NITĚ

Irritant point - pomocí Irritant Point  vytváříme dráždivé body přitahující ryby - vhodný  na "TIPY" umělých mušek. Dá se používat jak na suché mušky, tak i na nymfy, mokré mušky či lury. Barevnost je vyvinuta tak, aby byla skutečně dráždivá. Nenechte se mýlit vzhledem některých barev, vypadají mdle, nezajímavě, ale řada barev je UV reflexních, takže pod UV světlem a  slunečními paprsky přímo září. UV reflexe je uvedena u příslušné barvy. Vyráběn ve dvou jemnostech: Irritent point a Irritant point stronger. Návin na cívce 12 m, 21 barev.

Lamety se používají pro zefektivnění mušky ať už kroužkováním, tipem nebo vytvořením celého tělíčka.  Přinášíme zbrusu novou plochou holografickou lametku, o jemnosti 133dtex, která je velmi pevná a neztrácí své přirozené vlastnosti.  Lametka byla vyrobena na území Evropské unie a přinášíme ji v dostatečné barevné škále 21 barev, která byla sestavena pro potřeby vázání mušek.

Proč je vlastně holografická lameta tak účinná? Vlákno láme a odráží světlo v různé vlnové délce a tím dochází k přirozenému holografickému lesku. Zdánlivé změny barev obzvláště pak při pohybu nástrahy vodou, kdy jsou změny barev a lesk vítaným doplňkem mušky, slouží jako dráždidlo a většinou vyprovokuje rybu k záběru.

V nabídce máme i lamety točené, hladké a kulaté.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz