Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 000,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
VÁZACÍ SEMINÁŘE
Buďte s námi v kontaktu

Navštivte naše facebookové stránky, buďte v obraze o všech novinkách a akcích Tommi-fly

 

 

 

 

Red tag 4x jinak

Pokud se řekne nejvšestrannější a nejznámější muška je to jednoznačně Red tag, neboli rudořitka. Jedná se o celoroční mušku s mnoha možnými modifikacemi. Velmi účinná na pstruhy, lipany tak i bílou rybu. Samozřejmostí je při vázání měnit barvu tagů, neboli štítků. Mými nejoblíbenějšími barvami jsou fluo zelená, fluo žlutá, fluo oranžová, červená. Barvy se mezi sebou dají také kombinovat. S touto muškou nejčastěji pochytávám pasáže pod stromy a podél břehů, prakticky zde ryba sbírá většinou to, co spadne z trávy, nebo ze stromů.

Tato muška je opravdu účinnou klasikou, kterou všichni znají, proto se v tomto článku zaměříme rovnou na 4 modifikace této mušky.

      voda

 

Klasická suchá verze RED TAG

Mušku používám celoročně a váži ji na muškařské háčky BLSS vel. 12 – 20. Tato muška napodobuje broučky, žijící v blízkosti řek, potoků a ostatních vodních toků. Muška velmi dobře funguje, jak na lososovité ryby, tak i na bílé ryby především na jelce. V krabičce mám jak originální red tag tedy s červeným štítkem, tak i s oranžovým a kombinací fluo žluté s fluo zelenou

Vázací pomůcky:

Materiál:

Vázací postup:

Do svěráčku upneme muškařský háček BLSS vel. 16 a přivážeme hnědou vázací nit MBT.  Hnědou nití přichytíme červený IP, který přivazujeme směrem od očka až na konec raménka háčku. Nyní vytvoříme štítek, a to tak, že odstřihneme přebytečný IP ve vzdálenosti cca 2,5mm -3mm. Nyní přivážeme k háčku srpek z pera páva. Opět přivazujeme od očka směrem dozadu ke štítku. Pokračujeme tak, že srpek obtočíme kolem nitě a po té navíjíme na háček směrem k očku. Tělíčko bychom měli ukončit cca 2mm před očkem, odstřihneme přebytek peří. Nyní přivážeme srpek z rezavého kohouta. Zde musíme dát pozor na výběr vhodného srpku, délka segmentu by měla být maximálně po hrot háčku. Srpek uchopíme za stvol do skřipce a natočíme na háček do zbylého 2mm prostoru směrem k očku. Poté zafixujeme, uděláme 2 ztracené uzly, odstřihneme a zalakujeme Head Laquer.

suchy red tag  suchy red tag  suchy red tag  suchy red tag  suchy red tag  suchy red tag  suchy red tag  suchy red tag

 

RED TAG, NYMFA

Pokud se řekne nymfa okamžitě se mi vybaví red tag. Jedná se o velmi účinnou nymfu, která je použitelná celoročně. Váži na muškařské háčky BLJ ve velikostech 12 - 18. Při vázání této mušky využijete ještě Skřipec na srsti a peří Stonfo.

   

Materiál:

Postup:

Do svěráčku upneme muškařský háček BLSS vel. 12 a přivážeme černou dvouvláknovou vázací nit TTD.  Černou nití přichytíme červený IP, který přivazujeme směrem od očka až na konec raménka háčku. Nyní vytvoříme štítek, a to tak, že odstřihneme přebytečný IP ve vzdálenosti cca 2,5mm -3mm. Při větší velikosti háčku doporučuji nit IP nanést ve dvou až třech vrstvách. Nyní přivážeme k háčku srpek ze slepice, stříbrný drátek a jako poslední přichytíme srpek z páva. Vše přivazujeme od očka směrem dozadu ke štítku. Pokračujeme tak, že srpek páva obtočíme kolem nitě a po té navíjíme na háček směrem k očku. Tělíčko bychom měli ukončit cca 2mm před očkem, odstřihneme přebytek peří. Nyní uchopíme stříbrný drátek a začneme kroužkovat v protisměru vázání, tím mušku zpevníme. Nyní uchopíme srpek kohouta do skřipce a vytvoříme s ním nožičky od štítku až 2mm před očko háčku. Po vytvoření nožiček zafixujeme a zbytek peří odstřihneme. Nyní nadabujeme na nit, velmi jemně dubbing z bobra v barvě disco a navineme na háček k očku, uděláme dva uzly, odstřihneme nit, vyčešeme hlavičku a zalakujeme Head Laquer.

 

Red tagred tagred tagred tagred tagred tagred tagred tagred tagred tagred tag

RED TAG, MOKRÁ VERZE

Další velmi úspěšná modifikace základního vzoru mušky. Tuto mušku velmi rád používám při prochytávání krajů řeky. Mušku nadhodím v úhlu 45 ° a to, co nejvíce ke břehu, kolikrát schválně nadhazuji až do trávy a čekám až proud odnese šňůru a tím návazec s muškou stáhne z trávy do vody. V tuto chvíli většinou přichází záběr a pokud ne,  nechám mušku brázdit přes proud až na svoji stranu, po té znovu nadhazuji. 

Materiál:

Vázací postup:

Do svěráčku upneme muškařský háček BLSS vel. 12 a přivážeme hnědou vázací nit MBT. Hnědou vázací nití přichytíme červený IP, který přivazujeme směrem od očka až na konec raménka háčku. Nyní vytvoříme štítek, a to tak, že odstřihneme přebytečný IP ve vzdálenosti cca 2,5mm -3mm. Při větší velikosti háčku doporučuji nit IP nanést ve dvou až třech vrstvách. Nyní přivážeme k háčku černý srpek z kohouta a stříbrný drátek. Nyní přichytíme srpek z páva. Vše přivazujeme od očka směrem dozadu ke štítku. Pokračujeme tak, že srpek páva obtočíme kolem nitě, a po té navíjíme na háček směrem k očku. Tělíčko bychom měli ukončit cca 2mm před očkem, odstřihneme přebytek peří. Nyní uchopíme stříbrný drátek a začneme kroužkovat v protisměru vázání, tím mušku zpevníme. Nyní přivážeme srpek černého kohouta, uchopíme do skřipce a vytvoříme s ním nožičky. Po vytvoření nožiček zafixujeme a zbytek peří odstřihneme. Uděláme dva uzly a zalakujeme Head Laquer.

 
mokrámokrámokrámokrámokrámokrámokrámokrámokrámokrámokrámokrámokrá
 

RED TAG, PALMER

Velmi účinná modifikace základního vzoru. Tuto mušku lze použít při muškaření, jak na řece, tak pro jezerní muškaření. tento model umělé mušky se váže již od velikosti 8 až po velikost 16. S tipem mušky palmer lze chytat, jak na suchý způsob muškaření, tak i na mokrý. U mokrého způsobu je velká výhoda nožiček, které při oživení mušky perfektně pracují (pulzující pohyb). Velmi důležité je nožičky vázat buď ze slepice, nebo z velmi měkkého kohouta. 

    

Materiál:

Vázací postup:

Do svěráčku upneme muškařský háček BLJ vel. 16 a navlékneme tungstenovou hlavičku stříbrnou ve velikosti 3mm. Přivážeme černou vázací nit TTD. Černou vázací nití přichytíme červený IP, který přivazujeme směrem od očka až na konec raménka háčku. Nyní vytvoříme štítek, a to tak, že odstřihneme přebytečný IP ve vzdálenosti cca 2,5mm -3mm. Při větší velikosti háčku doporučuji nit IP nanést ve dvou až třech vrstvách. Nyní přivážeme k háčku stříbrný drátek a srpek z ocasního peří páva. Vše přivazujeme od očka směrem dozadu ke štítku. Pokračujeme tak, že srpek páva obtočíme kolem nitě, a poté navíjíme na háček směrem k očku. Tělíčko bychom měli ukončit cca 2mm před očkem, odstřihneme přebytek peří. Nyní uchopíme stříbrný drátek a začneme kroužkovat v protisměru vázání, tím mušku zpevníme.  Nyní si do skřipce na srsti a peří připravíme nožičky z CDC peří, a to tak, že skřipcem uchopíme jednu stranu CDC peří (segmenty) a odstřihneme od stvolu. Jakmile mámě připravené nožičky povolíme nit a ta se nám rozdělí na dvě vlákna. Po rozdělení mezi vlákna rozprostřeme dubbing a vložíme ze skřipce segmenty CDC peří. Roztočíme bobinu a čekáme až se nám nit spolu s materiálem zakroutí. Po zakroucení navineme na háček za hlavičku. Pokračujeme dvěma ztracenými uzly a vyčešeme a zalakujeme Head Laquer. 

 
red tagred tagred tagred tagred tagred tagred tagred tagred tagred tagred tagred tagred tagred tag
 
 
 
 
 

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Zasílání novinek
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.