- Kategorie blogu
- Návody na vázání mušek
- Muškařské akce
- Produkty a materiály
- Články o muškaření
- Štítky blogu
- Z NAŠÍ NABÍDKY
- VÁZÁNÍ MUŠEK
- MUŠKAŘSKÉ VYBAVENÍ
- UMĚLÉ MUŠKY
- DOPLŇKOVÉ ZBOŽÍ
- OFFICIAL BRAND SHOP
NAVŠTIVTE NÁS
Veškerý sortiment si u nás můžete prohlédnout. Rádi Vám poradíme s výběrem.
.jpeg)
SHOWROOM
Hrubšice 3
Ivančice - Hrubšice
664 91
OTEVÍRACÍ DOBA
| Pondělí | 9:00 - 16:00 |
| Úterý | 9:00 - 14:00 |
| Středa | 9:00 - 16:00 |
| Čtvrtek | 9:00 - 18:00 |
| Pátek | 9:00 - 18:00 |
| Sobota | 9:00 - 12:00 |
| Neděle | ZAVŘENO |
Po telefonické domluvě kdykoliv.
JAK SE K NÁM DOSTANETE
- Úvod
- MUŠKAŘSKÉ AKCE A NÁVODY
- Návody na vázání mušek
- Sirupčík - jako perdigon nymph
Sirupčík - jako perdigon nymph
Legendární a velmi účinná umělá muška, znám ji v mnoha modifikacích a podobách. Pro tento díl vázání, volím ne úplně tradiční vzor a to sirupčíka vázaného, jako perdigon nymph. Muška tohoto typu se používá do hlubokých a silných proudů, a to proto, že její tělo umělé mušky klade ve vodě úplně minimální odpor. Tělíčko mušky je vyvázané a celé zalité do UV laku. Práce s UV lakem je velmi jednoduchá a rychlá, stačí lakovací jehlou nanést vrstvu posvítit UV baterkou a j
e hotovo. Je však vždy důležité myslet na to, že tělíčko by mělo být kónusového tvaru. Mušku používám celoročně a to ve velikostech muškařských háčků 12-20.
Vázací pomůcky:
- Muškařský svěrák Stonfo Kaiman
- Vázací bobina Stonfo Elite
- Nůžky na vázání mušek
- Kónický uzlovač Stonfo Elite nebo Finisher Stonfo Elite
- Držák pomůcek ke svěráku Tool bar
- Stonfo lakovací jehla Elite
Materiál:
- Nit TUV 14, barva fluo oranžová s UV reflexem (Tying thread UV reflective)
- Nit MBT 24, barva červená (Micro Buko thread)

- Stříbrný kroužkovací drátek
- KG01, barva Grizzly ( Koroptev Grizzly)
- Háček Tommi-fly BLJ, nebo J3BL vel. 16
- Tungsten head 3mm black nickel
- LAM 51, barva šedá ( Tinsel Line Lameta holografická)
- LOON UV Clear Fly Fishing Flow (Hustý UV gel jeho velká výhoda je, že nestéká a máte neomezený čas pro tvarování těla)
- LOON UV Fly fishing HOT RED (hustý červený UV gel jeho velká výhoda je, že nestéká a máte neomezený čas pro tvarování těla)
Vázací postup:
Na muškařský háček BLJ navlékneme wolframovou hlavičku a upneme do svěráku. Přivážeme červenou Micro buko thread a s ní přichytíme štěty z koroptve a fixujeme je až do obloučku háčku. Nyní červenou nití vytvoříme tip a přichytíme stříbrný drátek a Lametu 51. Lametou vyvážeme tělíčko od tipu až k hlavičce a zajistíme červenou MBT a překroužkujeme stříbrným drátem, zajistíme drátek, uděláme ztracený uzel a odstřihneme. Nyní přichytíme TUV a vytvoříme s ní tip za hlavičkou, zajistíme uzlem a odstřihneme. Nyní naneseme I. Vrstvu UV laku, a to tak, že na lakovací jehlu si naneseme malou kapku čirého (clear) a naneseme ji na tělíčko, ve směru od tipu k hlavičce. Zasvítíme UV baterkou, čímž lak vytvrdíme a nyní pokračujeme kapičkou červeného UV gelu, který v tenké vrstvě nanášíme shora na wolframovou hlavičku. Opět vytvrdíme uv baterkou a naneseme poslední vrstvu průhledného UV laku a vytvrdíme.



.jpg)





