🎣 Nové místo pro všechny muškaře, přijďte nasát atmosféru muškaření do naší nové prodejny - Hrubšice 3, Ivančice.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po-So 9:00 - 18:00
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 000,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
  • Štítky blogu

NAVŠTIVTE NÁS


Veškerý sortiment si u nás můžete prohlédnout. Rádi Vám poradíme s výběrem.

Showroom fotka

 

SHOWROOM


Hrubšice 3
Ivančice - Hrubšice
664 91

 

OTEVÍRACÍ DOBA


Pondělí9:00 - 16:00
Úterý9:00 - 14:00
Středa9:00 - 16:00
Čtvrtek9:00 - 18:00
Pátek9:00 - 18:00
Sobota9:00 - 12:00
NeděleZAVŘENO

Po telefonické domluvě kdykoliv.

 

JAK SE K NÁM DOSTANETE

 

Buďte s námi v kontaktu na sociálních sítích

FacebookInstagramYouTubePinterest

Tommiho hydropsycha

  

Velmi účinná nymfa při lovu pstruhů i ostatních druhů ryb, nymfa napodobuje larvu hydropsyche, která se v našich vodách vyskytuje v poměrně hojném počtu. Tuto mušku je poměrně zbytečné vázat na malé háčky. Osobně používám velikosti háčků od č. 6 po č.12. Nymfu nasazuji od května do konce září.  

Muškaření s touto nymfou lze úspěšně provádět dvěmi způsoby a to tak, že nymfu vedeme klasicky u dna nebo v případě, že se začnou líhnout chrostíci ji přizvedáváme ode dna, v tuto chvíli napodobuje stoupající pohyb pupu.

Vázací pomůcky:

Materiál:                                                             

Vázací postup:

Do svěráku upneme muškařský háček BLG black vel. 8 a navlékneme TFH ve velikosti 3 mm. Přivážeme zelený BY a s ním přichytíme černou TTD, kterou fixujeme až do obloučku háčku. Nyní  zeleným BY vytvoříme kónusové tělíčko. Tělíčko by mělo končit cca 2mm – 3mm od hlavičky. Roztočíme bobinu s nití TTD, abychom nit sjednotili a vytvoříme s ní kroužkování od obloučku k hlavičce.  Nyní naneseme tenkou vrstvu body finish, abychom zajistili kroužkování před roztrháním. Počkáme cca 2 minuty a přivážeme segmenty z ocasního peří bažanta. Nyní roztáhneme dvouvláknovou nit a mezi její vlákna vložíme SFD. Z dubbingu ytvoříme pouze srdíčko a dále vkládáme mezi vlákna ND mix Beaver v barvě Disco a vytvoříme hlavohruď, ta by měla být ve velikosti zhruba jedné třetiny mušky a měla by být opět kónusového tvaru (zezadu dopředu). Jakmile máme hotovou hlavohruď uchopíme segmenty z ocasního peří bažanta a překlopíme shora přes hlavohruď. Zafixujeme vytvořené zárodky křídel a do niti TTD vložíme ještě pár vláken dubbingu a velmi jemně nadabujeme. Nyní uděláme dva ztracené uzly zalakujeme Head laquer, odstřihneme nit a vyčešeme. Vyčesáváme zboku a zespodu mušky, ne shora, abychom nepoškodili zárodky křídel.

   

   

   

   

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli