| |
    instagram tommifly    youtube tommifly   Pinterest tommifly
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
denně 9:00 - 19:00
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
 • Štítky blogu
12. VÁZACÍ SEMINÁŘ - POLSKÁ ODVETA

Více informací a přihláška - ZDE

 

 

 

BUĎTE S NÁMI V KONTAKTU NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH

   instagram tommifly   youtube tommifly  Pinterest tommifly

 

NAVŠTIVTE NÁS

Showroom

Veškerý sortiment si u nás můžete prohlédnout. Rádi Vám poradíme s výběrem.

SHOWROOM IVANČICE

Tovární 1
Alexovice
664 91 Ivančice

Po telefonické domluvě kdykoliv.

 

U NÁS MŮŽETE NAKUPOVAT NA SPLÁTKY

Dubbingy TOMMI-FLY

Testování materiálů slovy Tomáše...

"Já bych byl hrozně šťastnej, kdybych byl normální muškař, protože bych měl v krabičce 2 druhy mušek na 10 typech háčků a víceméně by mi to stačilo. Já, ale vždycky vymyslím něco nového nebo udělám nějaký nový produkt a já si kompletně přeskládám celé portfolio mušek. To bylo třeba se smooth shiny body - já jsem do té doby používal holografické lametky, dělal jsem hodně dubovaných mušek, vázal jsem s chenilkama, ale od té doby, co máme smooth shiny, tak chytám na ně, zkouším další nové tělíčkové materiály, testuju ... 

Když nám v portfoliu chybí nějaký dubbing - například nymfovací, který je teď aktuální téma, vezmu pantonku, tzn. paletu barev, vezmu vstupní materiály, které by byly vhodné do toho dát a začnu kombinovat barvy do sebe. Například oranžová nebude jednolitá barva, ale spojím více druhů materiálů různých hrubostí a vlastností a nabarvím je do různých odstínů oranžové. Vznikne mi z toho namísením v určitém poměru určitá barva, která bude mít požadované vlastnosti. Bude mi například odrazovat UV světlo nebo bude mít jiné lesky, budou tam jemná nebo hrubá vlákna, které budou na mušce dělat zase jiný efekt. 

První co udělám po vytvoření nového dubbingu, než jde do prodeje, tak si ho vezmu na stůl a začnu s ním vázat, dubovat a chytat. Na základě toho zjistím, jestli to je dobré nebo není dobré. Tyto materiály dávám testerům a přihlédnu k jejich názoru. Pokud materiál není dobrý, tak ho vůbec nepouštím do výroby. Udělá se za tím tlustá čára a nevznikne to. Takových pokus už bylo několik. Občas se prostě stane, že něco nefunguje, a tak s tím na trh nejdeme. Dělám prostě věci, které mám osobně vyzkoušené a vím, že fungujou. "

 

Jaké vlastnosti můžete najít u našich materiálů?

 • Lesk
 • Průřez
 • Délka
 • Odraz světla
 • UV odlesk
 • Holografický lesk
 • Iridiscentní lesk
 • Hrubost, jemnost

 

Dělení:

 • Přírodní
 • Syntetické
 • Mix přírodní a syntetické

 

Přírodní dubbingy

Přírodní hedvábí - muškařský dubbing vyrobený z přirodního hedvábí doplněný o lesklá vlákna, která se svojí jemností podobají hedvábí. Materiál se chová podobně jako CDC, ve vodě je velmi živé. Díky zachovaným vlastnostem klasického přírodního hedvábí se jedná o jeden z nejlepších dubbingů na světě. 

 

Dubbing z lišky - vyrobeno ze 100% přírodního materiálu, a to ze srsti jezerní lišky. Materiál má velmi zajímavou strukturu, jelikož jeho pesík je velmi hrubý a naopak podsada velmi jemná.  Vhodný pro vázání chrostíků, kdy jemná podsada ve vodě velmi pěkně pracuje a hrubý pesík napodobuje nohy. Nicméně stejně jako ostatní muškařské vázací materiály naší značky je i tento dubbing velmi univerzální a dá se velmi dobře aplikovat do všech typů umělých mušek.

  

Dubbing z ondatry - přírodní dubbing ze srsti ondatry, vhodný k vázání tělíček umělých mušek. Tento dubbing je úžasný svou super jemnou strukturou srsti. Vzhledem k jemnosti je ondatra vhodná i na velmi štíhlé umělé mušky.

 

Dubbing z norka -  vyrobeno ze 100% přírodní srsti norka. Dubbing se vyznačuje jemnou strukturou, velmi dobře se s ním pracuje. Pro větší zefektivnění materiálu jsme vytvořili i mix s odleskem.

 

Dubbing z vačice - muškařský vázací materiál, který je vyroben ze 100% přírodního materiálu a to ze srsti australské vačice. Materiál má středně hrubou strukturu s občasným výraznějším pesíkem. Z dubbingem se velmi dobře pracuje při dubbování. Velkou výhodou přírodního materiálu je, že se ve vodě chová velmi přirozeně a má nezaměnitelný pohyb. Vázací materiál je díky své struktuře vhodný pro vytváření mokrých mušek, nymph a samozřejmě i na jezerní mušky. 

 

Dubbing z bobra - vyrobeno ze 100% přírodní srsti bobra. Vyznačuje se velmi jemnou podsádkou, která se dobře dabuje a je měkká. Ve vodě se materiál dobře pohybuje. Součástí materiálů jsou i pesíky, které jsou podstatně hrubší a po vyčesání napodobují nohy. Vhodné k vázání suchých mušek, nymf, streamerů, zonkerů, hodí se však do všech typů mušek. Bobr nabízíme ve formě přírodního materiálu, ale i barveného.

 

Dubbing z kuny -  vyroben ze 100% přírodního materiálu a to ze srsti kuny. Materiál má jemnou strukturu s občasně hrubším pesíkem. Mušky vyrobené z tohot materiálu mají ve vodě přirozený pohyb. Vázací materiál je díky své struktuře vhodný pro vytváření všech typů mušek.

 

Dubbing z veverky  - vyrobeno 100% přírodní materiál ze srsti americké veverky. Materiál má středně hrubou až hrubou strukturu s výrazným pesíkem. Vázací materiál je díky své struktuře vhodný pro vytváření tělíček suchých mušek, mokrých mušek, nymph a samozřejmě mušek typu gammarus a Czech nymph.

 

Deer dubbing - muškařský vázací materiál vyrobený z přírodní srsti jelena. Vyznačuje se velmi hrubou strukturou, a délkou vláken až 3,5cm. Je výborným materiálem na nymfy, suché mušky atd. Bez problémů lze např. zhotovit schránkového chrostíka, který se většinou stává muškou dne.

 

 

Syntetické dubbingy

Neon UV dubbing - materiál je vyrobený ze speciálně tvarovaných syntetických polymerů doplněný o lesk. Materiál byl technologicky upraven tak, aby velmi výrazně odrážel UV záření. Další velmi důležitou vlastností tohoto dubbingu je  jeho jemnost  a nadýchanost. Dubbing je střižen na krátkou délku, aby bylo možné jej použít do závodních mikronymph a mikromušek. Použití je ovšem velmi univerzální a dubbing na umělé mušce slouží především velmi efektivnímu zvýraznění určitého bodu na umělé mušce. U mušek typu Gammarus a Czech nymph se materiál používá na tzv. srdíčka, u závodních nymph do záhlaví atd.

 

Super fine dubbing -  velmi univerzální jemný dubbing mix. Lze jej použít na všechny druhy mušek - ať už suchá, mokrá nebo nymfa, dokonce lze dubbing vyčesat a vytvořit malého streamera. Délka vlákem je od 3 mm do 10 mm. Jedná se o plnou syntetiku, složenou z několika typů syntetických polymerů. Typickou vlastností je vysoký lesk, poloprůsvitnost a lesk.

 

Microflash spectra dubbing -  muškařský vázací materiál vyrobený ze speciálně tvarovaných syntetických polymerů s velmi výrazným iridiscentním leskem. Dubbing je velmi jemný a dlouhý, jeho délka vláken dosahuje až 8 cm. Vázací materiál je díky své délce vhodný pro široké využití a to jak pro vázání malých streamerů, tak i jako dubbing pro zvýraznění umělé mušky. Vlákna se dají velmi snadno zkracovat na potřebnou délku např. při použití do mušek typugammarus, Czech nymph a ostatních malých mušek.

 

Ice dubbing . muškařský vázací materiál vyrobený ze syntetických polymerů s délkou vláken 0,5cm až 2,5cm a vysokým „studeným leskem“ v modré a zelené barvě. Ice dubbing se používá při vázání umělých mušek pro jejich zvýraznění.

 

 

Směs syntetického a přírodního dubbingu

Hare & Rabbit super dubbing - muškařský vázací materiál, který vznikl v dílně legendy muškařského sportu České republiky u pana Jaromíra “Mirka” Málka. Dubbing je směsí nejpoužívanějších přírodních chlupů a srstí, které jsou míšené v určitém poměru spolu s lesklými vlákny. Vázací materiál je díky své struktuře vhodný pro vytváření tělíček suchých mušek, mokrých mušek, nymf a samozřejmě mušek typu gammarus a Czech nymph.

 

Natural dubbing - vyroben ze srsti králíka nebo zajíce. Materiál má velmi jemnou strukturu s občasným výraznějším pesíkem. Velkou výhodou přírodních dubbingů je jejich přirozený a nezaměnitelný pohyb. Vázací materiál je díky své struktuře vhodný pro vytváření tělíček suchých mušek, mokrých mušek, nymph a samozřejmě mušek typu gammarus a Czech nymph.

 

Super dubbing -  směsí dvou typů materiálů a to přírodních srstí a syntetických polymerů, které se vzájemně liší barvou i leskem.  Díky tomu tento dubbing dosahuje perfektních vlastností pro vázání tělíček nebo jen bodů umělých mušek. Materiál je hrubý a velmi dobře s ním lze nahradit tuleně, délka vláken je 0,3 cm až 1,5 cm. Velmi důležitým faktorem je zde střídání jemností použitých materiálů, který je doplněn příjemným odleskem. Použití tohoto vázacího materiálu je velmi široké. Lze jej použít na celá tělíčka umělých mušek nebo pouze na jejich zviditelnění v podobě dráždivého bodu na umělé mušce.

 

Natural mix dubbing - Dubbing je vyrobený z přírodních srstí a doplněn o velmi jemný syntetický materiál, který mu dodává nezaměnitelný lesk. Materiál je velmi jemný a dobře se dabuje na nit. Vyrábíme jej v 20 barvách.

 

Spectra fine dubbing - mix jemného syntetického vlákna, přírodní srsti zajíce nebo králíka a spektrálního vlákna pro dabování. Kombinace materiálů umožňuje přirozenou stavbu tělíčka mušky s odstávajícími vlákny a dráždivým spectra materiálem. Vše je ve variabilní délce vhodné pro dabování a barevně laděno do výsledné barvy.

 

Shiny natural silk - Muškařský dubbing vyrobený z přirodního hedvábí doplněný o lesklá vlákna, která se svojí jemností podobají hedvábí. Materiál se chová podobně jako CDC, ve vodě je velmi živé. Díky zachovaným vlastnostem klasického přírodního hedvábí se jedná o jeden z nejlepších dubbingů na světě. 

 

Přírodní dubbingy v mixu - jsou dubbingy, které jsou doplněná o vlákna se specifickou vlastností - lesk, UV odráživost, atd. 

 • Liška mix
 • Ondatra mix
 • Norek mix
 • Bobr mix
 • Kuna mix

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz